Doba w OSP: dwa naruszenia rozejmu, pod Piskami i Nowohorodskiem strzelali z moździerzy

Doba w OSP: dwa naruszenia rozejmu, pod Piskami i Nowohorodskiem strzelali z moździerzy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 4 czerwca, w rejonie działań Połączonych Sił, formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej dwukrotnie naruszyły zawieszenie broni.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W pobliżu miejscowości Pisky i Nowohorodskie wróg otworzył ogień z moździerzy kalibru 82 mm. Przedstawiciele OBWE zostali niezwłocznie poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK” - podkreślono w sztabie.

Stanem na godzinę 7 rano, 5 czerwca, nie odnotowano żadnych naruszeń zawieszenia broni. Jak podano, w minionym dniu wśród żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy nie odnotowano strat bojowych.

„Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie operacji Połączonych Sił i zachowują zawieszenie broni” - podkreślono w sztabie.

Jak wcześniej podawała agencja, według szacunków ONZ w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę zginęło 152 dzieci, a 146 zostało rannych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-