Nord Stream 2 to nie tylko zagrożenia ekonomiczne – Kuleba

Nord Stream 2 to nie tylko zagrożenia ekonomiczne – Kuleba

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podkreślił konieczność dołożenia wszelkich starań, aby uniemożliwić realizację projektu Nord Stream 2 - Informuje w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, donosi Ukrinform.

W skład amerykańskiej delegacji wchodzili senatorowie Jeanne Shaheen, Rob Portman i Chris Murphy.

Kuleba zwrócił szczególną uwagę na wyzwania bezpieczeństwa rosyjskiego projektu geopolitycznego „Nord Stream-2” i podkreślił konieczność dołożenia wszelkich starań, aby uniemożliwić jego realizację.

„To zły projekt dla Ukrainy, Europy i Stanów Zjednoczonych. Stwarza to nie tylko zagrożenia ekonomiczne, ale także bezpieczeństwa i polityczne dla naszego państwa. Realizując ten projekt Rosja dąży do zdyskredytowania Zachodu w oczach Ukraińców i poza naszym krajem. Pokrzyżowanie tych planów leży w naszym wspólnym interesie” – powiedział.

W szczególności podczas rozmów szef MSZ zwrócił uwagę na osobisty wkład senatorów we wzmacnianie wieloletniego ponadpartyjnego i dwuizbowego poparcia Ukrainy w Kongresie oraz wyraził wdzięczność za zainicjowanie legislacji wzmacniającej zdolności obronne Ukrainy i promującej ważne reformy.

Senator Jeanne Shaheen zapewniła o gotowości Kongresu dalszego wspierania Ukrainy w walce z rosyjską agresją, przemianami demokratycznymi wzmacniającymi stabilność państwa ukraińskiego oraz dalszą integracją euroatlantycką naszego państwa.

Kuleba podkreślił również wagę zapewnienia NATO jasnych perspektyw integracji euroatlantyckiej Ukrainy, biorąc pod uwagę wyzwania bezpieczeństwa w regionie.

Minister poinformował swoich rozmówców o sytuacji bezpieczeństwa wokół granic Ukrainy i na czasowo okupowanych terytoriach naszego państwa oraz zapewnił o zobowiązaniu władz ukraińskich do zapewnienia niezależności organów antykorupcyjnych, umocnienia praworządności i dalszych reform.

Strony zwróciły szczególną uwagę na wzmocnienie współpracy politycznej i bezpieczeństwa między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi oraz wzmocnienie zdolności obronnych naszego państwa.

Przypomnijmy, na Ukrainie przebywa delegacja senatorów USA. Wizyta obejmuje również spotkania z premierem Denysem Szmyhalem, ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kulebą, ministrem obrony Andrijem Taranem, członkami Rady Najwyższej oraz przedstawicielami organizacji społeczeństwa obywatelskiego działających na rzecz walki z korupcją na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-