Senatorowie USA rozmawiali o ukraińskich reformach z Zełenskim

Senatorowie USA rozmawiali o ukraińskich reformach z Zełenskim

zdjęcie
Ukrinform
Na spotkaniu z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim amerykańscy senatorowie Jeanne Shaheen, Rob Portman i Chris Murphy omówili reformę Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Narodowe Biuro Antykorupcyjne oraz zarządzanie korporacyjne.

Senatorowie poinformowali o tym na briefingu w Kijowie, donosi korespondent Ukrinformu.

„Dalsze reformy polityczne są ważne dla naszego partnerstwa. Rozmawialiśmy z prezydentem Zełenskim o konkretnych reformach: reformie SBU, zagwarantowaniu niezależności NABU i trwającej reformie zarządzania korporacyjnego” – powiedział senator Chris Murphy.

Rob Portman powiedział, że na spotkaniu omówiono znaczenie wzmocnienia więzi między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi, udzielenia pomocy Ukrainie, aby kraj był w stanie i mógł się bronić - „w celu przeciwdziałania rosyjskiej dezinformacji” – powiedział.

Senator Jeanne Shaheen powiedziała, że spotkanie z prezydentem Ukrainy było bardzo owocne.

„Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od słuchania ludzi z frontu waszej wojny z Rosją. Mamy bardzo jasny obraz wyzwań, przed którymi stoi wasze wojsko i wszyscy ci na linii frontu. Pomogło nam to, teraz możemy wrócić do Stanów Zjednoczonych i rozmawiać o ciągłej potrzebie kontynuacji pomocy” – powiedziała senator.

Przypomnijmy, na Ukrainie przebywa delegacja senatorów USA. Wizyta obejmuje również spotkania z premierem Denysem Szmyhalem, ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kulebą, ministrem obrony Andrijem Taranem, członkami Rady Najwyższej oraz przedstawicielami organizacji społeczeństwa obywatelskiego działających na rzecz walki z korupcją na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-