Ukraina i Słowacja mają wspólne stanowisko wobec budowy Nord Stream 2 – Szmyhal

Ukraina i Słowacja mają wspólne stanowisko wobec budowy Nord Stream 2 – Szmyhal

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina i Słowacja mają wspólne stanowisko w sprawie niebezpieczeństwa gazociągu Nord Stream-2 dla bezpieczeństwa europejskiego i będą sprzeciwiać się jego ukończeniu – powiedział premier Ukrainy Denys Szmyhal po spotkaniu z premierem Republiki Słowacji Eduardem Hegerem w Kijowie - donosi korespondent Ukrinform.

„Nie mogę nie zauważyć wspólnego stanowiska Kijowa i Bratysławy w sprawie projektu politycznego Nord Stream-2, który zagraża bezpieczeństwu i integralności Unii Europejskiej” - powiedział Szmyhal.

Według niego aktywny sprzeciw na arenie międzynarodowej wobec realizacji tego projektu leży we wspólnym interesie Ukrainy i Słowacji.

Przypomnijmy, w piątek 28 maja, premier Słowacji Eduard Heger przebywał z oficjalną wizytą w Kijowie.

Gazociąg Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec o długości ponad 1200 km jest zbudowany w 94%. Rok temu z powodu sankcji USA budowa została wstrzymana. Jednak nowa administracja w Waszyngtonie ostatnio złagodziła swoje stanowisko, aby poprawić stosunki z Niemcami, usuwając firmę „Nord Stream 2 AG” i jej kierownictwo z sankcji.

Ukraina sprzeciwia się budowie tego rurociągu. Jego przeciwnikami są także Stany Zjednoczone, Polska i kraje bałtyckie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-