Sekretarz generalna OBWE uważa „Porozumienia mińskie

Sekretarz generalna OBWE uważa „Porozumienia mińskie" i „Format normandzki" za jedyny sposób na uregulowanie sytuacji we wschodniej Ukrainie

Ukrinform
Sekretarz generalna OBWE Helga Schmid oświadczyła, że OBWE będzie wspierać wysiłki na rzecz rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie w oparciu o procesy mińsko-normandzkie, bo tylko w ten sposób można go rozwiązać.

Helga Schmid powiedziała to na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą w Kijowie - informuje korespondent Ukrinform.

„Chciałbym również zaznaczyć w imieniu OBWE, że podczas przewodnictwa Szwecji w tej organizacji będziemy wspierać wszelkie wysiłki zmierzające do rozwiązania konfliktu w oparciu o proces miński, a także proces normandzki. Oczywiście jest to jedyny sposób rozwiązania tego konfliktu”- powiedział Schmid.

Zapewniła, że OBWE dokumentuje incydenty mające miejsce na okupowanym Krymie. Ponadto Sekretarz Generalna jest przekonana o potrzebie rozszerzenia zdolności Specjalnej Misji Obserwacyjnej i większej pracy przy rozminowywaniu.

Schmid zaznaczyła, że praca SMM OBWE jest wysoko ceniona na Ukrainie, ale dodała, że misja napotyka również ograniczenia w dostępie do terytoriów.

Przypomnijmy, w dniach 26-30 maja sekretarz generalna OBWE Helga Schmid przebywa z wizytą na Ukrainie - planuje spotkać się z wysokimi rangą urzędnikami i odwiedzić strefę OSP

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-