Szmyhal omówił z posłami Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wdrażanie reform

Szmyhal omówił z posłami Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wdrażanie reform

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal rozmawiał z szefami misji dyplomatycznych Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii o przebiegu reform na Ukrainie, w szczególności o poprawie ustawodawstwa w celu przeprowadzenia reform - donosi Ukrinform, zsyłając się na informacje portalu rządowego.

Odnotowuje się, że w spotkaniu uczestniczył Szef Delegacji Unii Europejskiej na Ukrainę Matti Maasikas, Chargé d'Affaires Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Kristina Kvien, Chargé d'Affaires Wielkiej Brytanii na Ukrainie Nicolas Harrocks, Pierwszy Wicepremier Minister - minister gospodarki Ołeksij Lubczenko, sędzia Denys Malska, minister finansów Serhij Marczenko i minister energii Herman Gałuszczenko.

„W zeszłym tygodniu Rada Najwyższa przegłosowała w pierwszym czytaniu ustawy potrzebne do otrzymania pomocy makrofinansowej i transzy MFW. Obecnie trwają przygotowania do drugiego czytania. Spodziewamy się, że zostaną one wkrótce przyjęte” - powiedział Szmyhal podczas spotkania.

Premier podkreślił również, jak ważne jest utrzymywanie kontaktów z partnerami Ukrainy we wdrażaniu wszelkich reform, w tym antykorupcyjnych, sądowych, korporacyjnych, wprowadzanie rynków gazu i energii elektrycznej. Szmyhal zaznaczył, że ustawa o odpowiedzialności za fałszywe oświadczenie majątkowe została przedłożona przez Prezydenta i przyjęta w pierwszym czytaniu w zeszłym miesiącu. Ponadto w pierwszym czytaniu przyjęto projekt ustawy o działalności Naczelnej Rady Sądownictwa.

Podczas spotkania strony omówiły w szczególności reformę ładu korporacyjnego oraz funkcjonowanie rynku gazu. Szmyhal zapewnił szefów misji dyplomatycznych, że wprowadzenie rynku gazu na Ukrainie jest nieodwracalne.

Przypomnijmy, 19 kwietnia Szmyhal odbył spotkanie internetowe z wiceprezesem wykonawczym Komisji Europejskiej Valdisem Dombrovskisem, podczas którego omówiono przeciwdziałanie COVID-19, zacieśnianie współpracy handlowej i gospodarczej oraz otrzymywanie pomocy makrofinansowej z UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-