Kuleba zaprosił Słowację na posiedzenie wspólnej komisji międzyrządowej

Kuleba zaprosił Słowację na posiedzenie wspólnej komisji międzyrządowej

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba zaprosił Słowację do zorganiziwania w najbliższym czasie piątego posiedzenia ukraińsko-słowackiej Komisji ds. współpracy gospodarczej, przemysłowej i naukowo-technicznej.

Kuleba powiedział to na wspólnej konferencji prasowej ze swoim słowackim odpowiednikiem Ivanem Korčokiem w Bratysławie, podał korespondent Ukrinform.

„Ciężko pracujemy, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości gospodarcze, jakie istnieją między naszymi krajami.” W tym celu zaprosiłem stronę słowacką do odbycia kolejnego piątego posiedzenia Komisji ds. współpracy gospodarczej, przemysłowej i naukowo-technicznej. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wizytę premiera Słowacji Eduarda Hegera na Ukrainie i byłoby wspaniale, gdyby ta komisja odbyła spotkanie w ramach tej wizyty”- powiedział Kuleba.

Dodał, że wraz ze swoim słowackim odpowiednikiem Korčokiem i innymi urzędnikami rządowymi nadal pracuje nad wprowadzeniem wspólnej kontroli granicznej i celnej na granicy ukraińsko-słowackiej.

„Z niecierpliwością czekamy na regularne posiedzenie ukraińsko-słowackiej komisji międzyrządowej ds. współpracy transgranicznej w tym roku” - powiedział minister.

Minister spraw zagranicznych podkreślił również znaczenie przywrócenia pełnego funkcjonowania lotniska w Chorobodzień, zgodnie z ustaleniami prezydentów Ukrainy i Słowacji.

„Mam nadzieję, że od razu uda nam się podpisać protokoły wdrożeniowe do tej umowy, która uruchomi lotnisko” - zapowiedział minister.

Przypomnijmy, 12-13 maja minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba przebywa z roboczą wizytą w Republice Słowackiej, gdzie na zaproszenie słowackiego ministra spraw zagranicznych i europejskich Ivana Korčoka, po raz pierwszy weźmie udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Europy Środkowej: Austrii, Słowacji, Słowacji, Węgier i Czech.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-