Chomczak powiedział o planach Sił Zbrojnych Ukrainy dotyczących kontraktorów i rezerwistów

Chomczak powiedział o planach Sił Zbrojnych Ukrainy dotyczących kontraktorów i rezerwistów

Ukrinform
Do 2025 roku Siły Zbrojne Ukrainy będą obsadzone na 80-90% - oświadczył Naczelny Wódz Sił Zbrojnych Ukrainy, generał pułkownik Rusłan Chomczak na Ogólnoukraińskim Forum Ukraina 30, relacjonuje korespondent Ukrinform.

„Do 2025 roku siły zbrojne będą obsadzone przez 80-90 procent kadrowymi żołnierzami, a żołnierzami, którzy podpisali kontrakt na służbę w rezerwie - na 10-20%” - powiedział Chomczak.

Według Chomczaka w tym roku planuje się, że wszystkie władze wojskowe uzyskają pełne zdolności operacyjne w nowych strukturach organizacyjnych. Realizacja działań w zakresie szkolenia personelu rezerwy wojskowej polega na obsadzeniu Sił Zbrojnych profesjonalnie wyszkolonym i zmotywowanym personelem - powiedział Naczelny Wódz. Chomczak wyjaśnił, że „przewiduje się metodę uzupełniania jednostek bojowych przez rezerwistów bez ogłaszania mobilizacji”.

Ponadto planuje się rozwój systemu szkolnictwa wojskowego, ochrony zdrowia i zabezpieczenia społecznego żołnierzy. Ważnym aspektem jest zwiększenie roli sierżantów i podoficerów” - powiedział Chomczak.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-