Kwestia MAP dla Ukrainy będzie przedmiotem porządku dziennego szczytu NATO - Stefaniszyna

Kwestia MAP dla Ukrainy będzie przedmiotem porządku dziennego szczytu NATO - Stefaniszyna

Ukrinform
Wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olga Stefaniszyna jest przekonana, że przekazanie Ukrainie Planu Działań na rzecz członkostwa w NATO będzie przedmiotem porządku dziennego szczytu Sojuszu 14 czerwca i oczekuje tam mocnych sygnałów dla naszego kraju.

Stefaniszyna stwierdziła to w przemówieniu na forum „Ukraina 30. Bezpieczeństwo kraju” - informuje korespondent Ukrinform.

„Zapewniam, że kwestia ukraińska, w tym perspektywa uzyskania Planu Działań na rzecz Członkostwa Ukrainy (w NATO - red.), będzie na porządku dziennym (szczyt 14 czerwca - red.) . Oczekujemy oczywiście dla Ukrainy mocnych i poważnych sygnałów w tej kwestii, ponieważ tak głośno, konsekwentnie i rozsądnie Ukraina nie deklarowała chęci uzyskania MAP od 2008 roku”- powiedziała Stefaniszyna.

Dodała, że teraz, gdy formowana jest 10-letnia strategia NATO, Ukraina i Gruzja mają prawo do uzyskania odpowiedzi „na pytania, które zostały już zarysowane w deklaracji szczytu w Bukareszcie 13 lat temu”.

„Dziś pozostaje nam już tylko doprowadzić do decyzji podjętej wówczas w sprawie euroatlantyckiej perspektywy Ukrainy i Gruzji” - powiedział wicepremier.

Przypomnijmy, wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olha Stefaniszyna napisała 7 maja na Facebooku, że program szczytu NATO nie został jeszcze zatwierdzony, ustalono jedynie datę 14 czerwca.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-