Pełne członkostwo w NATO i UE to strategiczny kurs Ukrainy – Zełenski

Pełne członkostwo w NATO i UE to strategiczny kurs Ukrainy – Zełenski

wideo
Ukrinform
Strategicznym kursem Ukrainy jest uzyskanie pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas Ogólnoukraińskiego Forum „Ukraina 30. Bezpieczeństwo kraju” - donosi korespondent Ukrinform.

„Strategicznym kursem państwa jest uzyskanie pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Musimy także zapewnić wzmocnienie specjalnego partnerstwa z NATO i uzyskanie pełnego członkostwa w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego” - powiedział szef państwa.

Zełenski dodał, że w tym celu planowane jest osiągnięcie w jak najkrótszym czasie wystarczającej interoperacyjności Sił Zbrojnych i innych elementów sektora bezpieczeństwa i obrony z odpowiednimi strukturami sojuszników oraz otrzymanie MAP do NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-