Ukraina i Polska podpisały deklarację w sprawie europejskiej przyszłości Kijowa

Ukraina i Polska podpisały deklarację w sprawie europejskiej przyszłości Kijowa

Ukrinform
Prezydenci Ukrainy i Polski Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda podpisali wspólną deklarację poparcia Warszawy dla europejskich aspiracji Kijowa po dwustronnym spotkaniu w Warszawie w poniedziałek.

Poinformował o tym prezydent Polski Andrzej Duda podczas wspólnego briefingu medialnego z szefem ukraińskiego państwa - podał korespondent Ukrinformu.

„Nasze spotkanie bilateralne zakończyło się dziś podpisaniem wspólnej deklaracji w sprawie europejskiej perspektywy dla Ukrainy, czyli członkostwa w UE. W tej sprawie Polska nieprzerwanie wspiera Ukrainę” - podkreślił Duda.

Prezydent RP poinformował, że w sierpniu bieżącego roku zamierza odwiedzić Kijów, gdzie omówione zostaną „ważne kwestie europejskiej i transatlantyckiej przyszłości Ukrainy”.

Jak informowaliśmy, prezydenci Ukrainy Wołodymyr Zełenski, Polski Andrzej Duda, Litwy Gitanas Nauseda, Łotwy Egils Equits i Estonii Kersti Kaljulaid uczestniczą w Warszawie w obchodach 230-lecia Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Prezydenci pięciu krajów podpisali wspólną deklarację. Podkreślili w niej, że solidarność narodów w obliczu współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa jest jednym z kamieni węgielnych pokoju, stabilności, rozwoju i dobrobytu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwracając się do swojego polskiego kolegi Andrzeja Dudy zaznaczył, że między naszymi krajami są pewne kwestie historyczne, ale wyraził przekonanie, że w najbliższej przyszłości takich problemów już nie będzie, bo doskonale się rozumiemy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-