Ukrainę należy postrzegać w UE jako równorzędnego partnera - Zełenski

Ukrainę należy postrzegać w UE jako równorzędnego partnera - Zełenski

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że kraje UE powinny postrzegać Ukrainę jako pełnoprawnego partnera UE.

Skupił się na tym podczas dyskusji prezydentów Polski, Estonii, Łotwy, Litwy i Ukrainy na temat przyszłości polityki europejskiej - informuje korespondent Ukrinformu.

„Co do Ukrainy w Unii Europejskiej. Rzeczywiście, wydaje mi się, że kraje Unii Europejskiej muszą zrozumieć: nie ma potrzeby zapraszać Ukrainy do Unii Europejskiej w ciągu 20 lat - powinniśmy być tam postrzegani jako równorzędny partner, jako niezbywalny partner” - podkreślił głowa państwa.

Podkreślił, że Ukraina tylko wzmocni Unię Europejską.

„Jestem Wam wdzięczny za wsparcie Ukrainy. Jeśli Ukraińcy oddali nawet życie za to pragnienie na Placu Niepodległości, to wydaje mi się, że jest to potężny kraj, który tylko wzmocni Unię Europejską. I to pokazuje, walczy na Wschodzie o swoją niepodległość i walczy nie tylko o niepodległość Ukrainy, ale także o pokój na kontynencie europejskim” - powiedział Zełenski.

Jak podawał Ukrinform, Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z prezydentami Polski, Litwy, Łotwy i Estonii bierze dziś udział w obchodach 230 rocznicy uchwalenia w Warszawie pierwszej Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-