Zełenski podziękował prezydentom za wsparcie Ukrainy

Zełenski podziękował prezydentom za wsparcie Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował przywódcom Polski, Estonii, Łotwy i Litwy za wspieranie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy.

Powiedział to w swoim przemówieniu wprowadzającym podczas dyskusji szefów pięciu państw na temat przyszłości polityki europejskiej - informuje korespondent Ukrinform.

„Chcę wam podziękować. Dużo uwagi poświęcono teraz Ukrainie, a nasi partnerzy nieustannie wspierają Ukrainę, naszą integralność terytorialną, naszą suwerenność. Jestem wam wszystkim wdzięczny. Dziś jest to bardzo ważne, kiedy anektowano część terytorium Ukrainy, nasz Półwysep Krymski i kiedy trwa wojna na wschodzie. To wojna w Europie . To bardzo ważne, żebyśmy byli razem” - podkreślił Zełenski i zgodził się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który powiedział, że wszyscy dążymy do życia w społeczeństwie demokratycznym.

„Myślę, że mamy te same aspiracje i poglądy, ale różne doświadczenia. Rzeczywiście, Ukraina ma zupełnie inne doświadczenia. Walczyliśmy o niepodległość od wielu, wielu lat, dziesięcioleci. A dziś to samo dzieje się na wschodzie naszego kraju - znowu walczymy o niepodległość”- powiedział Zełenski.

Podkreślił, że wojna na wschodzie Ukrainy to wojna o niepodległość.

Przypomnijmy, 3 maja w Warszawie Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z Prezydentami Polski, Litwy, Łotwy i Estonii biorą udział w obchodach 230. rocznicy uchwalenia pierwszej Konstytucji Rzeczypospolitej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-