Zełenski przyjechał z wizytą do Warszawy

Zełenski przyjechał z wizytą do Warszawy

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyjechał z wizytą do Warszawy i wraz z prezydentami Polski, Litwy, Łotwy i Estonii weźmie udział w obchodach 230. rocznicy uchwalenia pierwszej konstytucji Rzeczypospolitej - informuje korespondent Ukrinform.

Wizyta obejmuje spotkanie głów państw na Zamku Królewskim w Warszawie, dyskusję między prezydentami w sprawie przyszłości Europy, a także rozmowy dwustronne między Zełenskim i Dudą. Po rozmowach odbędzie się jest konferencja prasowa obu prezydentów.

Pierwsza konstytucja Rzeczypospolitej została przyjęta przez Sejm 3 maja 1791 r. i uważany jest ona za jedną z najstarszych w Europie. Jednak próba realizacji postanowień tego dokumentu nie powiodła się ze względu na opór miejscowych magnatów i zajęcie królestwa polskiego przez wojska rosyjskie w 1792 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-