Kijów i Warszawa mają duży potencjał współpracy gospodarczej - wicepremier RP

Kijów i Warszawa mają duży potencjał współpracy gospodarczej - wicepremier RP

Ukrinform
Stosunki polsko-ukraińskie mają duży potencjał rozwojowy – powiedział na początku wizyty w Kijowie wicepremier, minister rozwoju i technologii Polski Jarosław Gowin, donosi korespondent Ukrinform.

„Zdaniem Polski potencjał tej współpracy jest znacznie większy. Jednak strona ukraińska musi przeprowadzić pewne reformy, zwłaszcza jeśli chodzi o walkę z korupcją, prawami własności intelektualnej czy ogólną ochroną konkurencji”- powiedział Gowin i zwrócił uwagę na to, że pomimo pandemii handel między dwoma krajami w ubiegłym roku wzrósł.

Podczas wizyty Gowin spotkał się z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Na spotkaniu została omówiona ukraińsko-polska współpraca handlowa i inwestycyjna, wpływ pandemii COVID-19 na sytuację gospodarczą obu krajów, przeszkody w rozwoju polskich inwestycji na Ukrainie oraz perspektywy współpracy gospodarczej Ukrainy i Polski.

Przypomnijmy, według danych z 2020 roku Polska znalazła się w pierwszej trójce największych partnerów handlowych Ukrainy, obchodząc Rosję. Całkowity obrót między Ukrainą a Polską w ubiegłym roku wyniósł 7,36 mld dolarów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-