Krawczuk - Oświadczenia Moskwy o ochronie osób rosyjskojęzycznych to głębokie kłamstwo

Krawczuk - Oświadczenia Moskwy o ochronie osób rosyjskojęzycznych to głębokie kłamstwo

Ukrinform
Twierdzenia Władimira Putina, że Federacja Rosyjska chroni ludność rosyjskojęzyczną poprzez swoje działania na wschodniej Ukrainie, są głęboko fałszywe – powiedział szef ukraińskiej delegacji do TGK Leonid Krawczuk w programie „Wzglad z Bankowej”, na antenie telewizji „Dom”, donosi korespondent Ukrinform.

Przypomniał też, że konsekwencje rosyjskiej agresji na Ukrainę to 15 000 zabitych i 1,6 mln przesiedleńców.

„Zniszczone domy, zniszczona infrastruktura, oni (przesiedleńcy - red.) wyjechali i dziś mieszkają w innych regionach Ukrainy - i nie tylko na Ukrainie - nie mając warunków do życia i pracy. I chcę powiedzieć, że wśród tych ludzi wszyscy to rosyjskojęzyczni, a ponad połowa to etniczni Rosjanie” - powiedział Krawczuk.

Dlatego, jego zdaniem, rosyjskie wypowiedzi o ochronie osób rosyjskojęzycznych, Rosjan - „to głębokie kłamstwo”.

Władze rosyjskie, w tym Putin, twierdzą, że martwią się o osoby rosyjskojęzyczne, że dbają o tak zwany „rosyjski świat”, to głębokie kłamstwo. Trzeba powstrzymać to kłamstwo i rozpocząć trudną drogę do pokoju ”- podkreślił przewodniczący ukraińskiej delegacji w TGK.

Przypomnijmy, Leonid Krawczuk wezwał Rosjan do zwrócenia większej uwagi na ich problemy wewnętrzne niż na wydarzenia na Ukrainie: „Co, Rosja nie ma dziś nic do roboty?. Mając tak ogromne zasoby i możliwości, zajmijcie się, wy, przyjaciele, Rosją - przebudujcie Rosję, przeprowadźcie reformy, poprawcie standardy życia ludzi, wykorzystajcie swoje możliwości”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-