Jermak skomentował wycofanie wojsk rosyjskich z granicy

Jermak skomentował wycofanie wojsk rosyjskich z granicy

Ukrinform
Początek wycofywania wojsk spod granicy z Ukrainą wiąże się przede wszystkim ze wsparciem naszego kraju przez Zachód – powiedział szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak na antenie talk show „Prawo do władzy” w stacji telewizyjnej „1+1”, donosi Ukrinform.

„Jestem absolutnie przekonany, że ta wiadomość jest efektem pracy Prezydenta, jego zespołu i oczywiście wsparcia naszych partnerów, z którymi rozmawiamy dziś jednym głosem z Rosją” - powiedział Jermak.

Jednocześnie skarżył się na krytykę rządu ze strony opozycji, podkreślając, że fakty i wyniki prac mówią same za siebie.

„Słyszeliśmy ją (krytyka - red.). i co do wideokonferencji, o której tak dużo się mówiło, podczas której Prezydent Francji siedział obok Prezydenta Ukrainy i rozmawiał z Kanclerzem Niemiec” - powiedział szef BP.

Przypomnijmy, 22 kwietnia minister obrony Rosji Sergiej Szojgu oświadczył, że polecił Sztabowi Generalnemu Federacji Rosyjskiej i dowódcom wojsk powrót w miejsca stałego rozmieszczenia wojsk niedawno przemieszczonych pod granice Ukrainy.

23 kwietnia minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba powiedział, że Ukraina uważa oświadczenie ministra obrony Rosji Sergieja Szojgu o rozpoczęciu wycofywania wojsk rosyjskich spod ukraińskich granic za pozytywne wydarzenie, ale oczekuje dalszych konstruktywnych działań potwierdzonych przez wywiad Ukrainy i NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-