Rosja nadal zwiększa siły na granicy z Ukrainą – Pentagon

Rosja nadal zwiększa siły na granicy z Ukrainą – Pentagon

Ukrinform
Departament Obrony USA potwierdza, że Rosja nadal zwiększa swoją obecność wojskową w pobliżu granicy z Ukrainą, a także na okupowanym Krymie – powiedział rzecznik Pentagonu, John Kirby na konferencji prasowej, donosi korespondent Ukrinform.

„Od dwóch tygodni nadal obserwujemy wzrost liczby sił (Rosji - red.) wzdłuż granic Ukrainy i na okupowanym Krymie” - powiedział przedstawiciel MON.

Nie ujawnił informacji o liczebności sił rosyjskich, ale zauważył, że strona amerykańska wzywa Rosję do wyjaśnienia swoich zamiarów.

Rzecznik Pentagonu Waszyngton nie wierzy, aby rozbudowa rosyjskich sił przyczyniła się do bezpieczeństwa i stabilności w regionie. „Wzywamy Rosję do zaprzestania prowokacji i przyczynienia się do stabilności i bezpieczeństwa. I moglibyście zacząć od wyjaśnienia swoich zamiarów” - powiedział Kirby.

Przypomnijmy, Federacja Rosyjska zwiększa swoją obecność wojskową w pobliżu granicy państwowej Ukrainy na północy, wschodzie i południu oraz na okupowanym Krymie.

Przemawiając na posiedzeniu podkomisji ds. bezpieczeństwa i obrony Parlamentu Europejskiego 14 kwietnia, minister obrony Andrij Taran powiedział, że łączna suma wojsk rosyjskich skoncentrowanych wzdłuż granicy ukraińskiej osiągnęła 56 batalionowych grup taktycznych liczących 110 000 żołnierzy.

Jego zdaniem prawdziwym celem zwiększenia obecności wojskowej Rosji w pobliżu granic Ukrainy może być zwiększenie presji na Kijów, aby wymusić ustępstwa w procesie negocjacyjnym i wykazać gotowość do użycia siły.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-