Doradcy przywódców „Czwórki Normandzkiej” będą nadal koordynować decyzje klastrów – BP

Doradcy przywódców „Czwórki Normandzkiej” będą nadal koordynować decyzje klastrów – BP

Ukrinform
Doradcy przywódców „Czwórki Normandzkiej” wzywają TGK do pracy nad mechanizmem koordynacji reagowania na naruszenia zawieszenia broni.

Jak donosi Ukrinform, Biuro Prezydenta poinformowało o tym, podsumowując wideokonferencję doradców politycznych przywódców „Czwórki Normandzkiej”, w której uczestniczył szef BP Andrij Jermak.

„Podczas spotkania strona niemiecka wyraziła zgodę na apel doradców politycznych przywódców „Czwórki Normandzkiej”, aby z zadowoleniem przyjęli ponowne zobowiązanie się do podjęcia dodatkowych działań w celu wzmocnienia zawieszenia broni z 27 lipca 2020 r. Doradcy wzywają przedstawicieli Trójstronnej Grupy Kontaktowej do pracy nad mechanizmem koordynacji reagowania na naruszenie zawieszenia broni”- czytamy w oświadczeniu.

Jermak zaznaczył, że strona ukraińska popiera taki apel do TGK, a także ma wiele propozycji usprawnienia funkcjonowania zawieszenia broni, m.in. zaostrzenie odpowiedzialności za ostrzał snajperski.

„Dodatkowo, w przypadku zabitych w czasie ostrzału, grupa robocza TGK musi się zebrać w ciągu 24 godzin i nikt nie ma prawa odmówić” - informuje BP.

Poinformowano również, że zostały sformułowane odpowiednie propozycje strony ukraińskiej, które zostaną zaprezentowane koordynatorowi grupy roboczej ds. bezpieczeństwa w TGK.

Doradcy liderów Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosji uzgodnili też, że na kolejnych spotkaniach będą kontynuować prace nad koordynacją decyzji klastrów, których celem jest zapewnienie realizacji Porozumień mińskich.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski uważa, że możliwy jest nowy szczyt przywódców „Czwórki Normandzkiej”

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-