Erdogan i Stoltenberg omówili sytuację na Ukrainie

Erdogan i Stoltenberg omówili sytuację na Ukrainie

Ukrinform
Kryzys między Ukrainą a Rosją musi zostać rozwiązany w drodze dialogu, opartego na zasadach integralności terytorialnej Ukrainy i Porozumieniach mińskich.

Zostało to omówione podczas rozmowy telefonicznej prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, donosi Ukrinform, powołując się na oświadczenie Departamentu Łączności Administracji Prezydenta Turcji.

„Kryzys rosyjsko-ukraiński powinien zostać rozwiązany w drodze dialogu, opartego na integralności terytorialnej Ukrainy i Porozumieniach mińskich” - powiedział Erdogan podczas rozmowy.

Omówiono także sytuację na Morzu Egejskim, we wschodniej części Morza Śródziemnego, w Libii i Afganistanie.

Wcześniej Erdogan wyraził gotowość pomocy w rozwiązaniu sytuacji na wschodzie Ukrainy.

Przypomnijmy, 14 kwietnia ministrowie obrony i spraw zagranicznych NATO podczas wideokonferencji wyrazili jednomyślne poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz głębokie zaniepokojenie prowokacyjną rozbudową rosyjskich sił zbrojnych na okupowanych terytoriach Ukrainy i w ich pobliżu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-