Pięć krajów NATO prowadziło rozmowy w sprawie wsparcia Ukrainy – Pentagon

Pięć krajów NATO prowadziło rozmowy w sprawie wsparcia Ukrainy – Pentagon

Ukrinform
Ministerstwa Obrony Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Litwy i Polski przeprowadziły wirtualne rozmowy na temat sytuacji na Ukrainie oraz potencjalnych możliwości jej wsparcia w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności.

Świadczy o tym oficjalne oświadczenie Pentagonu, opublikowane w środę, donosi korespondent Ukrinform.

„Przywódcy potwierdzili swoje silne poparcie dla suwerenności, integralności terytorialnej i aspiracji euroatlantyckich Ukrainy oraz omówili obawy związane ze zwiększoną aktywnością wojskową Rosji w regionie” - powiedział Departament Obrony USA.

Należy zauważyć, że strony potwierdziły zamiar prowadzenia szkoleń i wsparcia Ukrainy w celu wzmocnienia zdolności obronnych Sił Zbrojnych, a także poczynienia postępów w zakresie interoperacyjności z NATO.

Spotkanie zainicjował Sekretarz Stanu ds. Obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace.

Przypomnijmy, Stany Zjednoczone , państwa zachodnie i NATO wyraziły silne poparcie dla Ukrainy w kontekście eskalacji w Donbasie, a także rozbudowy sił rosyjskich wzdłuż granicy ukraińskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-