Litwa zwróci się do NATO o przekazanie Ukrainie Planu Działań na rzecz Członkostwa

Litwa zwróci się do NATO o przekazanie Ukrainie Planu Działań na rzecz Członkostwa

Ukrinform
Litwa zaprosi członków NATO do dostarczenia Ukrainie Planu Działań na rzecz Członkostwa (MAP), po którym kraj ten mógłby zostać członkiem Sojuszu – powiedział minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis na konferencji prasowej po spotkaniu z przebywającą w Wilnie hiszpańską ministrem spraw zagranicznych Arancha Gonzales Layą, donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji „Delfi”.

„Chcemy wkrótce napisać list do naszych kolegów, aby ponownie rozważyć możliwość przyznania MAP Ukrainie ... Jestem przekonany, że NATO mogłoby powtórzyć swoją propozycję przedstawienia Planu Działania na rzecz Członkostwa Ukrainie i właśnie zaczęliśmy tę kwestię uzgadniać z państwami bałtyckimi”- powiedział Landsbergis.

Według niego byłby to „mocny sygnał dla Rosji, że Ukraina wybiera kierunek transatlantycki i otrzymała odpowiedź ze strony państw NATO”.

Przypomnijmy, Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wielokrotnie podkreślał znaczenie dostarczenia Ukrainie planu działania na rzecz członkostwa w NATO.

6 lutego w Brukseli na konferencji prasowej po rozmowach z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył, że Sojusznicy uznają Ukrainę za potencjalnego kandydata do członkostwa w NATO i udzielają praktycznej pomocy we wdrażaniu reform w celu spełnienia standardów, których osiągnięcie jest warunkiem członkostwa w organizacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-