Jermak zapowiedział rozmowy w formacie Ukraina-Francja-Niemcy

Jermak zapowiedział rozmowy w formacie Ukraina-Francja-Niemcy

wideo
Ukrinform
Szef Biuro Prezydenta Andrij Jermak zapewnił, że trwają konsultacje w ramach formatu normandzkiego i zapowiedział rozmowy między trzema krajami - Ukrainą, Niemcami i Francją.

Powiedział o tym w komentarzu wideo przekazanym Ukrinformowi.

„Konsultacje z naszymi partnerami w ramach formatu normandzkiego odbywają się co tydzień, kilka razy w tygodniu. W zeszłym tygodniu rozmawiałem dwa lub trzy razy z przedstawicielami Francji i Niemiec. Myślę, że już niedługo odbędzie się wideokonferencja - rozmowy między trzema krajami - Niemcami, Francją i Ukrainą”- powiedział Jermak.

Według niego proces negocjacji trwa.

„Ukraina zajmuje stanowisko pryncypialne: musimy osiągnąć pokój, musimy zakończyć wojnę, musimy zwrócić wszystkie nasze ziemie i wszystkich naszych ludzi” - powiedział.

Jednocześnie podkreślił, że spotkanie wideo, które odbyło się w zeszłym tygodniu między przywódcami Francji, Niemiec i Rosji nie ma nic wspólnego z „formatem normańskim”.

„Były to negocjacje między trzema krajami i mają one taki sam stosunek do formatu normandzkiego, jakby jakiekolwiek trzy kraje spotkałyby się dzisiaj i rozmawiały o swoich sprawach. Tak, naprawdę rozmawiali o wojnie w Donbasie, ale chciałbym od razu powiedzieć, że zdrajcy znowu wymyślają fejki, a ich cenę już zrozumieliśmy po rozmowie prezydenta Zełenskiego z prezydentem Bidenem, bo dzień wcześniej było wiele plotek, wiele fejków, komentarzy itp.”- powiedział Jermak.

Przypomnijmy, we wtorek 30 marca prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali z prezydentem Rosji Władimirem Putinem podczas wideokonferencji, której jednym z tematów była sytuacja na wschodzie Ukrainy. Przywódcy Francji i Niemiec podkreślili, że Rosja musi zobowiązać się do zawieszenia broni w obwodach donieckim i ługańskim oraz pomóc w wyjściu z kryzysu zgodnie z Porozumieniami mińskimi.

Później rzeczniczka prezydenta Julia Mendel powiedziała Ukrinformowi, że Ukraina kontynuuje negocjacje ze wszystkimi krajami formatu normandzkiego, a decyzje podjęte bez udziału Ukrainy - na Ukrainie nie mogą i nie będą realizowane.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-