Ukraińska delegacja do TGK nie będzie już odbywać spotkań w Mińsku – Reznikow

Ukraińska delegacja do TGK nie będzie już odbywać spotkań w Mińsku – Reznikow

Ukrinform
Ukraińska delegacja do Trójstronnej Grupy Kontaktowej nie przyjedzie do Mińska na bezpośrednie rozmowy i spotkania po zniesieniu ograniczeń kwarantanny, konieczne jest poszukiwanie innego kraju - powiedział wicepremier - minister ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow na antenie programu „Wolność słowa” na ICTV, donosi korespondent Ukrinform.

„Kategorycznie stwierdziliśmy, że nie będziemy uczestniczyć w spotkaniach Trójstronnej Grupy Kontaktowej, jeśli ograniczenia kwarantanny nagle się skończą i proponuje się kontynuowanie tych konsultacji, tak jak wcześniej bezpośrednio w Mińsku. Wyjaśniliśmy, że delegacja ukraińska nie wyśle swoich członków do Mińska na spotkania - będziemy musieli szukać innego kraju, innego miasta”- powiedział Reznikow.

Według niego, Białoruś jest obecnie pod wpływem Federacji Rosyjskiej, a zatem nie ma zaufania do tego kraju.

Ze względu na ograniczenia kwarantanny, od zeszłego roku spotkania TCG i podgrup w ramach procesu negocjacyjnego w Mińsku odbywają się w formie wideokonferencji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-