Kuleba rozmawiał z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych o eskalacji ze strony Rosji

Kuleba rozmawiał z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych o eskalacji ze strony Rosji

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba oraz sekretarz stanu ds. Zagranicznych i Wspólnoty Narodów oraz rozwoju Wielkiej Brytanii Dominic Raab rozmawiali o eskalacji militarnej i dezinformacyjnej Rosji.

Jak podała służba prasowa MSZ, rozmawiano o tym podczas rozmowy telefonicznej - donosi Ukrinform.

„Rosyjska propaganda nie ustaje w próbach narzucania błędnego przekonania o jakichkolwiek rzekomych planach przeprowadzenia przez Ukrainę jakichkolwiek działań zbrojnych lub prowokacji. To kompletna bzdura. Ukraina nigdy nie szukała i nie szuka eskalacji, Ukraina zawsze szukała i szuka pokoju”- powiedział Kuleba.

Raab zapewnił Kulebę, że Londyn uważnie śledzi działania Rosji. Potwierdził, że Wielka Brytania jest w pełnej solidarności z Ukrainą i wyraził przekonanie, że każda próba eskalacji przez Rosję na dużą skalę będzie miała dla niej poważne konsekwencje.

Strony rozmawiały o wzmocnionej współpracy politycznej i bezpieczeństwa między Ukrainą a Wielką Brytanią w obliczu pogarszania się sytuacji bezpieczeństwa przez Rosję.

Przypomnijmy, pod koniec marca Rosja dokonała eskalacji sytuacji we wschodniej Ukrainie. 26 marca podczas ostrzału rosyjskiego okupanta w pobliżu miasta Szumy w obwodzie donieckim czterech ukraińskich żołnierzy zginęło, a dwóch zostało rannych. Ponadto, według wywiadu, strona rosyjska sprowadziła 28 batalionowych grup taktycznych na granicę państwową Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-