Biden zapewnił Zełenskiego, że Ukraina nigdy nie zostanie sama wobec rosyjskiej agresji

Biden zapewnił Zełenskiego, że Ukraina nigdy nie zostanie sama wobec rosyjskiej agresji

wideo
Ukrinform
Armia ukraińska jest w stanie odeprzeć każdego, a to wzmacnia pozycję Ukrainy do rozwiązania tej sytuacji na drodze dyplomatycznej.

Partnerzy międzynarodowi, w tym Stany Zjednoczone, wspierają w tym nasz kraj - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w udostępnionym wideo , donosi Ukrinform.

„Utrzymanie całkowitego zawieszenia broni to gwarancja kontynuacji trudnych, ale bardzo potrzebnych negocjacji w formacie mińskim i normandzkim. Po raz kolejny nasza armia jest w stanie odeprzeć każdego. A to wzmacnia naszą pozycję do rozwiązania sytuacji drogą dyplomatyczną, którą wybrała Ukraina- powiedział głowa państwa i dodał, że w ten sposób Ukraina ma pełne i niezachwiane poparcie partnerów międzynarodowych, w tym Europy i Stanów Zjednoczonych.

„A jednym z dowodów na to jest rozmowa, którą odbyłem dzisiaj z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Szczegółowo omówiliśmy sytuację w Donbasie. Prezydent Biden zapewnił mnie, że Ukraina nigdy nie zostanie sama wobec rosyjskiej agresji” - powiedział Zełenski.

Jak powiedział Zeleński prezydent Biden przypomniał wydarzenia z 6 stycznia w Stanach Zjednoczonych i zwrócił uwagę, jak ważna jest dziś dla Stanów Zjednoczonych i Ukrainy obrona demokracji w naszych krajach.

„Zwłaszcza, gdy zagraża jej znaczna liczba oligarchów, którzy są zainteresowani destabilizacją i osłabieniem instytucji państwowych” - dodał Zełenski.

Przypomnijmy, w piątek odbyła się rozmowa Joe Bidena z Wołodymyrem Zełenskim. Według doniesień medialnych trwała co najmniej 30-40 minut.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-