Kuleba rozmawiał z sekretarzem stanu USA Blinkenem

Kuleba rozmawiał z sekretarzem stanu USA Blinkenem

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba przeprowadził rozmowę z szefem Departamentu Stanu USA Anthonym Blinkenem.

Jak donosi Ukrinform, minister spraw zagranicznych napisał o tym na Twitterze.

„Przeprowadziłem znaczącą i merytoryczną rozmowę z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem w związku z systematycznym pogarszaniem się sytuacji bezpieczeństwa we wschodniej Ukrainie i na Krymie” - napisał Kuleba.

Minister dodał, że dyskutowano o kierunkach wzmocnienia współpracy w sferze bezpieczeństwa.

Według MSZ Anthony Blinken zwrócił uwagę, że Waszyngton bacznie obserwuje działania Rosji. Zapewnił też, że Stany Zjednoczone będą nadal niezachwianie wspierać Ukrainę w obronie jej suwerenności i integralności terytorialnej.

Przypomnijmy, wzdłuż granicy państwowej Ukrainy znajduje się 28 batalionowych grup taktycznych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Informację tę podał Naczelny Wódz Sił Zbrojnych Ukrainy Rusłan Chomczak na nadzwyczajnym posiedzeniu plenarnym Rady Najwyższej we wtorek 30 marca.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-