Biuro Prezydenta Ukrainy przygotowuje wizytę Zełenskiego w Polsce na początku maja

Biuro Prezydenta Ukrainy przygotowuje wizytę Zełenskiego w Polsce na początku maja

Ukrinform
Biuro Prezydenta Ukrainy przygotowuje wizytę Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie na początku maja w celu wzięcia udziału w obchodach 230-lecia Konstytucji RP – powiedział zastępca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Ihor Żowkwa w komentarzu do Ukrinformu po XXIX posiedzeniu Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i RP.

Poinformował, że strony uzgodniły harmonogram kontaktów na najwyższym szczeblu na bieżący rok.

„Z niecierpliwością czekamy na udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy w inauguracyjnym szczycie Platformy Krymskiej i wydarzeniach z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy. Z kolei w maju planujemy wizytę prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Warszawie, aby wraz z innymi przywódcami europejskimi wziąć udział w obchodach 230-lecia Konstytucji RP” - powiedział Żowkwa.

Dodał, że to naprawdę ważne wydarzenia dla każdego państwa, więc wsparcie przyjaciół jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

Przypomnijmy, 29 marca odbyło się XXIX posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i RP w formie wideokonferencji z udziałem Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Ihora Żowkwy oraz Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego.

Pierwsza konstytucja Rzeczypospolitej została przyjęta przez Sejm 3 maja 1791 r. Uważany jest za jeden z najstarszych w Europie. Jednak próba realizacji postanowień tego dokumentu nie powiodła się ze względu na opór miejscowych magnatów i zajęcie królestwa polskiego przez wojska rosyjskie w 1792 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-