W dniu dzisiejszym odbędzie się posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski

W dniu dzisiejszym odbędzie się posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski

Ukrinform
W poniedziałek 29 marca XXIX posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski odbędzie się w formie wideokonferencji – donosi korespondent Ukrinform.

W Kancelarii Prezydenta Ukrainy, na spotkaniu omówiona zostanie realizacja porozumień osiągniętych na szczeblu Prezydentów Ukrainy i Polski, a także szeroki wachlarz zagadnień współpracy bilateralnej i regionalnej, w tym bezpieczeństwa, energetyki. sferach ekonomicznych. Dodatkowo uzgodniony zostanie harmonogram kontaktów bilateralnych na najwyższym szczeblu w 2021 roku.

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że tematami rozmów będą również pandemia COVID-19, bezpieczeństwo w regionie, zwłaszcza w kontekście sytuacji w Donbasie i rosyjskiej okupacji Krymu. Strony omówią także kwestie ochrony praw mniejszości narodowych w Polsce i na Ukrainie oraz kwestie dialogu historycznego. Warszawa chce także porozmawiać z Kijowem o sytuacji na Białorusi w kontekście ostatnich represji wobec polskiej mniejszości narodowej w tym kraju.

Współprzewodniczącymi Komitetu są Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Pełnomocnik Prezydenta Ukrainy w Komitecie Doradczym Ihor Żowkwa oraz Pełnomocnik Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-