Zełenski zaapelował do przywódców państw formatu normandzkiego z powodu zaostrzeń na wschodniej Ukrainie

Zełenski zaapelował do przywódców państw formatu normandzkiego z powodu zaostrzeń na wschodniej Ukrainie

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał przywódców „Czwórki Normandzkiej” i partnerów do dołożenia wszelkich starań, aby utrzymać całkowite zawieszenie broni we wschodniej Ukrainie.

Jak donosi Ukrinform, jest to napisane na Twitterze Prezydenta.

„Ceną wojny jest życie naszego narodu. Odważni i niepokonani. Dziś ponownie straciliśmy czterech obrońców Ukrainy. Szczere kondolencje. Wzywam wszystkich przywódców i partnerów #N4 do dołożenia wszelkich starań, aby utrzymać pełne i wszechstronne zawieszenie broni”- napisał Zełenski.

Przypomnijmy, 26 marca w wyniku ostrzału w pobliżu miejscowości Szumy z moździerzy kalibru 82 mm, z automatycznych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych - czterech ukraińskich żołnierzy zginęło, a dwóch innych zostało rannych i przewiezionych do placówki medycznej

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-