Razumkow spotkał się z przewodniczącym parlamentu luksemburskiego

Razumkow spotkał się z przewodniczącym parlamentu luksemburskiego

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina jest wdzięczna Luksemburgowi za jego niezłomne i zdecydowane stanowisko w sprawie oceny skutków zbrojnej agresji Rosji na nasze państwo - przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow podczas spotkania z przewodniczącym Izby Deputowanych Wielkiego Księstwa Luksemburga Fernandem Etgenem, donosi Ukrinform w odniesieniu do informacji służby prasowej parlamentu.

„Doceniamy fakt, że Luksemburg konsekwentnie wspiera i współtworzy wszystkie rezolucje Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie Ukrainy w kontekście zbrojnej agresji Rosji na Donbasie i okupacji Autonomicznej Republiki Krym” - powiedział Razumkow.

Przewodniczący Parlamentu zaznaczył, że deokupacja półwyspu jest dla Ukrainy priorytetem.

„Sytuacja na Krymie wciąż się pogarsza w wielu dziedzinach życia: od militaryzacji po łamanie praw człowieka i podstawowych wolności, a także długoterminowe zagrożenia dla bezpieczeństwa środowiska w regionie” - powiedział.

Przewodniczący wyraził nadzieję, że Luksemburg będzie dalej wspierał wysiłki Ukrainy na rzecz przywrócenia integralności terytorialnej i zaprosił miejscowych deputowanych do naszego kraju.

Razumkow dodał również, że Ukraina popiera przewodnictwo Luksemburga w Radzie Praw Człowieka ONZ w latach 2022-2024.

Zdaniem przewodniczącego Rady Najwyższej stosunki między naszymi krajami w ostatnim czasie szybko się rozwijają.

„Luksemburg znajduje się w pierwszej dziesiątce krajów UE pod względem inwestycji na Ukrainie. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy ubiegłego roku wpłynęło prawie 1,2 miliarda dolarów w bezpośrednich inwestycjach” - powiedział Razumkow.

Według niego Rada Najwyższa podejmuje decyzje, które pomogą przyciągnąć inwestycje.

„W murach parlamentu ukraińskiego uchwalono szereg ustaw mających przyciągnąć, mam nadzieję, dodatkowe inwestycje z zagranicy oraz z Luksemburga” - powiedział Razumkow.

Ponadto Razumkow zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo dokończenia budowy gazociągu Nord Stream-2.

„Niestety wiemy bardzo dobrze, jak kończą się takie projekty, a w pewnym momencie tzw. Projekt energetyczny staje się elementem presji” - powiedział przewodniczący Rady Najwyższej, dodając, że Nord Stream-2 może stać się takim elementem presji i że Ukraina pozostaje wiarygodnym krajem tranzytowym dla rosyjskiego gazu.

Przypomnijmy, wczoraj Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy przebywał z roboczą wizytą w Wielkim Księstwie Luksemburga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-