Szmyhal - 47% Niemców popiera przyszłe członkostwo Ukrainy w UE

Szmyhal - 47% Niemców popiera przyszłe członkostwo Ukrainy w UE

Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal i przewodniczący niemieckiego Bundestagu Wolfgang Schäuble omówili aktualne kwestie współpracy bilateralnej i wzmocnienia wsparcia dla dążeń naszego kraju do integracji europejskiej – napisano na rządowym portalu w podsumowaniu wizyty roboczej zespołu rządowego w Niemczech, donosi Ukrinform.

Jak powiedział Denys Szmyhal, według sondażu przeprowadzonego przez „New Europe” we wrześniu 2020 roku, 47% Niemców popiera przyszłe członkostwo Ukrainy w UE.

„Takie liczby świadczą o wysokim poparciu społecznym dla dążeń Ukrainy do integracji europejskiej. Członkostwo Ukrainy w UE to sytuacja korzystna nie tylko dla narodu ukraińskiego, ale także dla Niemiec i całej Unii Europejskiej” - powiedział Szmyhal.

Premier podziękował także posłom Bundestagu za zeszłoroczne przyjęcie uchwały o utworzeniu w Berlinie Centrum Dokumentacji poświęconej historii okupacji narodowosocjalistycznej.

„Mamy nadzieję, że nasza prośba o wybudowanie osobnego pomnika ku czci milionów Ukraińców poległych w czasie II wojny światowej zostanie poparta” - powiedział premier.

Szef ukraińskiego rządu powiedział także przewodniczącemu Bundestagu, że przy aktywnym wsparciu partnerów niemieckich na Ukrainie trwa reforma decentralizacji, która już dowiodła swojej skuteczności w podnoszeniu jakości usług publicznych i zbliżaniu ich do mieszkańców.

Szmyhal podziękował również Wolfgangowi Schäuble i posłom do Bundestagu za wsparcie integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy oraz podkreślił, że Ukraina postrzega Nord Stream 2 jako zagrożenie geopolityczne dla całej Europy.

Ponadto premier wyraził oczekiwanie, że Niemcy odegrają aktywną rolę w deokupacji Krymu, w szczególności w ramach nowej inicjatywy „Platforma Krymska”.

Przypomnijmy, premier Ukrainy Denys Szmyhal podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych RFN Heiko Maasem podczas wizyty roboczej w RFN powiedział, że Ukraina dąży do wejścia do UE i NATO i liczy na wsparcie Niemiec w tych sprawach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-