Agresja Rosji na Donbas jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich państw NATO – Chomczak

Agresja Rosji na Donbas jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich państw NATO – Chomczak

Ukrinform
Naczelny Wódz Sił Zbrojnych Ukrainy generał pułkownik Rusłan Chomczak stwierdził, że agresja zbrojna Rosji na Donbas jest głównym zagrożeniem nie tylko dla Ukrainy i jej bezpieczeństwa narodowego, ale także dla bezpieczeństwa i stabilności wszystkich państw NATO.

Według Ukrinform, Chomczak powiedział to podczas rozmowy telefonicznej z przewodniczącym Komitetu Wojskowego NATO, szefem lotnictwa Sir Stuartem Peachem, jak napisała służba prasowa Sztabu Generalnego na Facebooku.

„Agresja zbrojna Rosji w Donbasie jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla Ukrainy i jej bezpieczeństwa narodowego, ale także dla bezpieczeństwa i stabilności wszystkich sojuszników” - powiedział Naczelny Wódz Sił Zbrojnych Ukrainy.

Chomczak poinformował również Peacha o aktualnej sytuacji w rejonie działania Operacji Połączonych Sił.

Podczas rozmowy strony zwróciły szczególną uwagę na dalszy rozwój współpracy wojskowej między naszym krajem a NATO.

„Chciałbym odnotować jako przyjaciel Ukrainy postęp dokonany przez Wasze Siły Zbrojne. Będziemy nadal szukać dalszych sposobów zapewnienia niezbędnej pomocy armii ukraińskiej”- powiedział marszałek lotnictwa Sir Stuart Peach.

W rozmowie telefonicznej Chomczak podziękował również za wsparcie Sojuszu naszego państwa i zaznaczył, że dialog pomiędzy Siłami Zbrojnymi a NATO pozostaje pozytywny.

Osobno strony omówiły kwestię przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19, a Chomczak poinformował Peacha o rozpoczęciu działań mających na celu szczepienie personelu Sił Zbrojnych. Rozmówcy uzgodnili również, że będą koordynować dalsze wspólne wysiłki na rzecz pogłębienia współpracy między Sojuszem a Ukrainą w ramach Programu Wzmocnionych Zdolności NATO, w tym podczas regularnego spotkania Komitetu Wojskowego NATO z Ukrainą w drugiej połowie marca br. W Brukseli.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-