Prezydent wymienił najważniejsze ustawy dla Ukrainy

Prezydent wymienił najważniejsze ustawy dla Ukrainy

Ukrinform
Wołodymyr Zełenski podkreślił, że ustawy niezbędne do zakończenia reformy rolnej, decentralizacji, wprowadzenia demokracji, a także do reformy sądownictwa, wzrostu gospodarczego, emerytur, amnestii kapitałowej i przezwyciężenia korupcji są obecnie kluczowe dla Ukrainy.

Jak donosi korespondent Ukrinform, Prezydent powiedział to podczas sobotniego wystąpienia na kongresie partii „Sługa Narodu”.

„Dziś ustawy, które dopełniają reformę rolną, decentralizację i demokrację, są kluczowe dla Ukrainy. Ustawy potrzebne do reformy sądownictwa, wzrostu gospodarczego, emerytur, amnestii kapitałowej, przezwyciężenia korupcji, przywrócenia sprawiedliwości i wypełnienia wszystkich innych naszych obietnic. Program prezydenta i partii „Sługa Narodu” to nasz porządek dzienny. Żadne poprawki nie zatrzymają nas na tej drodze” - powiedział Zełenski .

Zwracając się do członków partii „Sługa Narodu”, Prezydent zwrócił uwagę, że dziś w centrum uwagi nie powinno być tego, co już zostało zrobione, ale to, co jeszcze nie zostało zrobione, i należy to wprowadzić, poprawiając szybkość i efektywność.

„To jeden z powodów, dla których partia „Sługa Narodu” rozpoczyna dziś nowy okres. Myślę, że my, dorośliśmy, przyznaliśmy się do błędów i wyciągnęliśmy wnioski. Stopniowo oczyszczamy ekipę z „wysłanych kozaczków”, jak mówią, i przypadkowych ludzi - jesteśmy gotowi iść dalej. A jeśli na tej sali są tacy, którzy są gotowi się poddać , lepiej wstańcie i idźcie już teraz, chociaż uważam, że nie ma tu dzisiaj takich ludzi. Więc odniesiemy sukces”- powiedział Zełenski.

Według głowy państwa oczekuje od partii „Sługa Narodu” kilku bardzo ważnych konkretnych rzeczy.

„Pierwsza to ciągłe bycie w czołówce prawdziwych zmian, bycie pionierem, skupienie się na naprawdę ważnych sprawach, a nie na drobiazgach, naśladowaniu burzliwych działań. Potrzebujemy rozsądnego podejścia do polityki i administracji publicznej, musimy pomyśleć kilka kroków naprzód w ramach naszej wspólnej strategii. Jedno z zadań rady politycznej partii, rady polityczne w regionach, które dziś tworzymy”- powiedział Zełenski.

Dodał, że partia "powinna być źródłem inicjatyw, reform, projektów, pomysłów, a co najważniejsze - nowej profesjonalnej i porządnej kadry dla naszej Ukrainy".

„Druga to jedność. Nigdy nie zjednoczymy naszej Ukrainy, jeśli sami się nie zjednoczymy. Moim zdaniem można dyskutować o szczegółach, ale jeśli chodzi o sprawy fundamentalne dla kraju, to zawsze powinno być co najmniej 226 naszych głosów – głosów partii „Sługa Narodu” I nie powinno was obchodzić, jak inne partie głosują, niech to pozostanie na ich sumieniu” - powiedział Prezydent.

Poradził także członkom partii „Sługa Narodu”, aby na zawsze zapomnieli słowa „tak, ale”, jeśli chodzi o to, co jest obiecane ludziom.

„Te rzeczy nie były dla nikogo tajemnicą, są zapisane w naszych programach, pod nimi wszyscy składacie podpisy w 2019 roku, a my jesteśmy do tego zobowiązani. Tylko tak, bez „ale”- powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, w sobotę 13 marca odbył się 11. zjazd partii politycznej „Sługa Narodu”. Uczestniczyli w nim w szczególności prezydent Wołodymyr Zełenski, przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow i premier Denys Szmyhal.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-