Decyzja Moskwy o dopuszczeniu do głosowania mieszkańców ORDLO w wyborach do Dumy Państwowej jest niezgodna z prawem - Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Decyzja Moskwy o dopuszczeniu do głosowania mieszkańców ORDLO w wyborach do Dumy Państwowej jest niezgodna z prawem - Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy potępia zamiar Rosji zaangażowania w wybory do Dumy Państwowej jesienią 2021 roku mieszkańców terenów Donbasu nie kontrolowanych przez Ukrainę, którzy posiadają rosyjskie paszporty - poinformował Ukrinform rzecznik MSZ Oleh Nikolenko, komentując informację służby prasowej rosyjskiej CKW.

„To kolejna próba naruszenia suwerenności państwowej i integralności terytorialnej Ukrainy. Udział mieszkańców niektórych rejonów Donbasu w rosyjskich wyborach i plebiscytach, a także wydawanie im rosyjskich paszportów jest nielegalne. Rosja celowo niszczy Porozumienia mińskie i eskaluje konflikt rosyjsko-ukraiński” - powiedział Nikolenko.

Nikolenko podkreślił również, że udział w tych wyborach mieszkańców Donbasu, a także mieszkańców okupowanego czasowo Krymu, podważałby ich legitymację - wyniki tego głosowania nie będą uznawane ani przez Ukrainę, ani przez społeczność międzynarodową, i wezwał obywateli Ukrainy z terytoriów okupowanych do nieuczestniczenia.

Przypomnijmy, minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba uważa, że nowy szczyt przywódców formatu normandzkiego jest potrzebny, aby pogłębić pokój w Donbasie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-