Zełenski rozmawiał ze Stoltenbergiem – na Bankowej ujawniono szczegóły

Zełenski rozmawiał ze Stoltenbergiem – na Bankowej ujawniono szczegóły

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pozytywnie oceniają współpracę w przezwyciężaniu pandemii COVID-19.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa głowy państwa.

Zełenski w rozmowie telefonicznej ze Stoltenbergiem podziękował za decyzję zakupu sprzętu medycznego dla Ukrainy z Alliance Trust Fund.

Stoltenberg pochwalił wkład Ukrainy, w szczególności linii lotniczych Antonov, w zapewnieniu opieki medycznej.

„Ukraina jest gotowa do dalszej współpracy z Sojuszem w zakresie strategicznego transportu lotniczego w ramach programu NATO SALIS (Strategic Airlift International Solution)” - powiedział Zełenski.

Strony omówiły aktualne kwestie realizacji kursu euroatlantyckiego Ukrainy i możliwości pogłębienia praktycznej współpracy z Sojuszem.

Głowa państwa zwróciła uwagę na znaczenie zintensyfikowania w tym roku dialogu politycznego z NATO dla dalszego rozwoju stosunków między Ukrainą a Sojuszem.

Zełenski zauważył, że Ukraina kontynuuje reformy euroatlantyckie i związaną z nimi modernizację sektora bezpieczeństwa i obrony, i nadal jest zdecydowana wzmacniać praworządność i zwalczać korupcję.

Jak stwierdzono w komunikacie, Stoltenberg pozytywnie odniósł się do bezdyskusyjnego postępu w wielu kwestiach i skoncentrowaniu się Ukrainy na kontynuowaniu reform sektora obronnego.

Zełenski dodał, że Ukraina zobowiązuje się do zreformowania sektora antykorupcyjnego i przeprowadzenia odpowiedniej reformy sądownictwa.

Jak podawał Ukrinform, 6 lutego w Brukseli, podczas konferencji prasowej po rozmowach z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że sojusznicy uznają Ukrainę za potencjalnego kandydata do członkostwa w NATO i udzielają jej praktycznej pomocy we wdrażaniu reform mających na celu zbliżenie do standardów NATO, których osiągnięcie jest warunkiem członkostwa w organizacji.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-