Polska wzywa Rosję do przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy i zrekompensowania strat

Polska wzywa Rosję do przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy i zrekompensowania strat

Ukrinform
Warszawa wezwała Moskwę do podjęcia działań na rzecz przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy i wyrównania strat wyrządzonych na okupowanych terenach – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau, donosi Ukrinform.

„Krym i Donbas znajdują się pod rosyjską okupacją od 7 lat. Polska wzywa Rosję do przestrzegania prawa międzynarodowego, przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy i zrekompensowania naruszeń praw człowieka na terytoriach okupowanych”- napisał Rau.

Polska od samego początku wspierała Rewolucję Godności, a także aktywnie przeciwstawiała się okupacji Krymu i wojnie Kremla w Donbasie na arenie międzynarodowej.

20 lutego na Ukrainie i za granicą odbyły się wydarzenia, poświęcone Bohaterom Niebiańskiej Sotni w siódmą rocznicę masowych rozstrzeliwań na Majdanie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-