Delegacja ukraińska wraca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z konkretnymi ustaleniami – Zełenski

Delegacja ukraińska wraca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z konkretnymi ustaleniami – Zełenski

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił, że wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyniosła konkretne i ważne porozumienia z przedstawicielami państwa i biznesu Emiratów.

„Kończę oficjalną wizytę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wracamy do Kijowa z konkretnymi i ważnymi porozumieniami zawartymi podczas spotkań z przedstawicielami Emiratów i biznesu. Ukraina nie może się doczekać przyjazdu inwestorów z Emiratów” - powiedział szef państwa.

Prezydent powiedział również, że zaprosił ZEA do inwestowania w ukraińską gospodarkę. „Ukraina ma ogromny potencjał - to sytuacja geopolityczna, bogactwa naturalne, wykształceni ludzie” - powiedział.

Szef państwa zaznaczył, że podczas wizyty delegacja ukraińska podpisała szereg memorandów i umów o łącznej wartości 3 mld dolarów USA.

Między innymi podpisano Umowę o zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez Ukrainę, „ponieważ nasza ziemia jest znana na całym świecie ze swoich zbiorów”, a także memorandum z fundacją Mubadala, co powinno utorować drogę dla gospodarki inwestycyjnej na dużą skalę z Azji Zachodniej”.

Ponadto Prezydent podkreślił, że delegacja ukraińska jest zainteresowana doświadczeniami Zjednoczonych Emiratów Arabskich w realizacji innowacyjnych projektów.

Prezydent zaznaczył, że podczas wizyty spotkał się z Dyrektorem Naczelnym jednego z największych operatorów portowych na świecie - grupy firm DP World i zaprosił DP World do udziału w rozwoju portów morskich na Ukrainie.

Zełenski zapewnił, że podczas wizyty nie pominięto problemu pandemii COVID-19 i przypomniał, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wraz z Ministerstwem Zdrowia powinny powołać wspólną grupę roboczą ds. Współpracy i wymiany doświadczeń z Emiratami. w sprawach związanych ze szczepieniami COVID-19.

„Stosunki między Ukrainą a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi mają duży potencjał. Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się inwestorów z Emiratów, którzy przedstawią nowe pomysły i rozwiązania na rynku ukraińskim”- podsumował Zełenski.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski w dniach 14-15 lutego przebywał z oficjalną wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-