Wizyta Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich „na Bankowej” została uznana za jedną z najbardziej udanych

Wizyta Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich „na Bankowej” została uznana za jedną z najbardziej udanych

Ukrinform
Dwudniowa oficjalna wizyta prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich stała się jedną z przełomowych i jedną z najbardziej udanych zagranicznych wizyt ukraińskiej głowy państwa.

Delegacja spotkała się z bezprecedensowym poziomem spotkań i uznania - powiedział w komentarzu do Ukrinform zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Ihor Żołkwa.

„Ta oficjalna wizyta Prezydenta Ukrainy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to bez wątpienia przełomowa i jedna z najbardziej udanych wizyt zagranicznych Prezydenta Ukrainy. Przede wszystkim dotyczy to pogłębienia gospodarczego wymiaru stosunków dwustronnych - powiedział.

Żołkwa zaznaczył, że podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostało podpisanych przez ukraińskie przedsiębiorstwa publiczne i prywatne szereg umów i memorandów na łączną kwotę około 3 mld USD.

Zastępca szefa BP wyjaśnił w szczególności, że państwowa spółka inwestycyjna Mubadala z Emiratów podpisała trzy teksty ustaleń z ukraińskimi agencjami rządowymi w celu zbadania wzajemnie korzystnych możliwości inwestycyjnych.

Jego zdaniem podpisano także memoranda dotyczące analizy potencjalnych inwestycji w sektorze zielonej energii na Ukrainie.

Ponadto poinformował, że państwowa spółka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mubadala podpisała również szereg Umów z ukraińskimi firmami prywatnymi, a mianowicie - z EastOne, Interpipe; Ufuture, Unit.City; Dragon Capital, Fortior, UMG, TAS Group, BGV, Horizon, OdessaGaz, Epicenter, Oshadbank, Mais i Metinvest.

Jednocześnie Żołkwa zaznaczył, że państwowy koncern Ukroboronprom podpisał z Tawazun Economic Council i Grupą EDGE porozumienia o rozszerzeniu współpracy wojskowo-technicznej o łącznej wartości ponad 1 mld USD, a podczas spotkania z prezesem DP World Prezydent zaprosił jego firmę do poszerzania swojej obecności na Ukrainie poprzez koncesję na porty i budowę hotelu.

„Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina jako rozwijający się rynek ma ogromny potencjał do opłacalnych inwestycji zagranicznych. A zadaniem dyplomacji ekonomicznej jest informowanie międzynarodowego biznesu o możliwościach inwestycyjnych na Ukrainie” - podkreślił wiceszef BP.

„Zespół prezydenta Zełenskiego otrzymał bezprecedensowy poziom spotkań i uznania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ta wizyta to naprawdę zwycięstwo drużyny Wołodymyra Zełenskiego i zwycięstwo Ukrainy, która pozyskała kolejnego wiarygodnego partnera - ZEA, z którymi relacje rozwijają się na zasadach zaufania i wzajemnego szacunku” - podkreślił Żołkwa.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski w dniach 14-15 lutego przebywał z oficjalną wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-