UE będzie nadal wspierać Ukrainę w walce z pandemią COVID-19 - von der Leyen

UE będzie nadal wspierać Ukrainę w walce z pandemią COVID-19 - von der Leyen

Ukrinform
W kontekście pandemii COVID-19 Unia Europejska pozostaje blisko Ukrainy, a w walce z tą chorobą nadal będzie pomagać Ukrainie, jak to już miało miejsce w najtrudniejszych momentach najnowszej historii – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas przemówienia wideo do uczestników Forum Kijowskiego „Koronawirus: Wyzwania i Odpowiedzi” - informuje korespondent Ukrinform.

„Jestem przekonana, że wszyscy ludzie na naszym kontynencie należą do jednej europejskiej rodziny. Łączy nas historia, kultura i przyjaźnie. Teraz dowiedzieliśmy się, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni w sprawach zdrowotnych. Powstrzymamy tę pandemię tylko wtedy, gdy pokonamy wirusa we wszystkich naszych krajach. To jest wspólne zadanie dla nas, Europejczyków”- powiedziała von der Leyen i przypomniała, że od początku pandemii Unia Europejska wspiera naród ukraiński. Od wybuchu epidemii Unia Europejska wysłała pomoc doraźną w postaci masek ochronnych i wentylatorów. UE przekazała 200 mln euro na wsparcie ukraińskiego biznesu w obliczu lockdownu związanego z kryzysem koronawirusa. Od tego czasu UE stała się aktywnym uczestnikiem globalnej inicjatywy dystrybucji szczepionek.

Dzięki programom COVAX, zdaniem przewodniczącej Komisji Europejskiej, lekarze i personel medyczny na Ukrainie będą mogli otrzymać pierwsze szczepionki w tym miesiącu. Jeszcze miliony dawek szczepionki dotrą na Ukrainę wczesnym latem.

„Unia Europejska jest największym donatorem inicjatywy COVAX i jesteśmy z tego dumni. Poprosiłam również innych członków UE o przekazanie części swoich szczepionek Ukrainie. Gwarantujemy, że wszystkie szczepionki z UE są bezpieczne i skuteczne. Zostały dokładnie sprawdzone przez niezależną Europejską Agencję Medyczną. Unia Europejska jest po stronie Ukrainy, jak zawsze, zwłaszcza w trudnych momentach waszej najnowszej historii, ponieważ wszyscy jesteśmy jedną europejską rodziną”- powiedziała von der Leyen.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-