UE będzie nadal wspierać Ukrainę w walce z pandemią COVID-19 - von der Leyen

UE będzie nadal wspierać Ukrainę w walce z pandemią COVID-19 - von der Leyen

Ukrinform
W kontekście pandemii COVID-19 Unia Europejska pozostaje blisko Ukrainy, a w walce z tą chorobą nadal będzie pomagać Ukrainie, jak to już miało miejsce w najtrudniejszych momentach najnowszej historii – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas przemówienia wideo do uczestników Forum Kijowskiego „Koronawirus: Wyzwania i Odpowiedzi” - informuje korespondent Ukrinform.

„Jestem przekonana, że wszyscy ludzie na naszym kontynencie należą do jednej europejskiej rodziny. Łączy nas historia, kultura i przyjaźnie. Teraz dowiedzieliśmy się, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni w sprawach zdrowotnych. Powstrzymamy tę pandemię tylko wtedy, gdy pokonamy wirusa we wszystkich naszych krajach. To jest wspólne zadanie dla nas, Europejczyków”- powiedziała von der Leyen i przypomniała, że od początku pandemii Unia Europejska wspiera naród ukraiński. Od wybuchu epidemii Unia Europejska wysłała pomoc doraźną w postaci masek ochronnych i wentylatorów. UE przekazała 200 mln euro na wsparcie ukraińskiego biznesu w obliczu lockdownu związanego z kryzysem koronawirusa. Od tego czasu UE stała się aktywnym uczestnikiem globalnej inicjatywy dystrybucji szczepionek.

Dzięki programom COVAX, zdaniem przewodniczącej Komisji Europejskiej, lekarze i personel medyczny na Ukrainie będą mogli otrzymać pierwsze szczepionki w tym miesiącu. Jeszcze miliony dawek szczepionki dotrą na Ukrainę wczesnym latem.

„Unia Europejska jest największym donatorem inicjatywy COVAX i jesteśmy z tego dumni. Poprosiłam również innych członków UE o przekazanie części swoich szczepionek Ukrainie. Gwarantujemy, że wszystkie szczepionki z UE są bezpieczne i skuteczne. Zostały dokładnie sprawdzone przez niezależną Europejską Agencję Medyczną. Unia Europejska jest po stronie Ukrainy, jak zawsze, zwłaszcza w trudnych momentach waszej najnowszej historii, ponieważ wszyscy jesteśmy jedną europejską rodziną”- powiedziała von der Leyen.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-