Priorytety rządu na 2021 r. - Zełenski odbył naradę

Priorytety rządu na 2021 r. - Zełenski odbył naradę

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył naradę w kwestii priorytetowych zasad w władz Ukrainy w 2021 roku i omówił plan ich rozwiązania – donosi Ukrinform, powołując się na oficjalną internetową Prezydenta.

W spotkaniu uczestniczyli premier Denys Szmyhal, przewodniczący Rady Najwyższej Dmytro Razumkow, posłowie i przewodniczący komisji parlamentarnych, szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak, jego zastępcy i doradcy.

„Omówiono między innymi zmiany w kraju, jakie dokonują się w związku z pandemią. Podkreślono wagę głosowania nad priorytetowymi ustawami mającymi na celu wprowadzenie reform, które będą sprzyjać wzrostowi makroekonomicznemu" - czytamy w komunikacie.

Należy zauważyć, że uczestnicy spotkania skupili się na wsparciu biznesie i społeczności. Duża część spotkania dotyczyła gospodarki. Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę, że spodziewany jest w 2021 roku wzrost gospodarczy, a planowanych jest szereg kroków i inicjatyw mających na celu harmonizację ustawodawstwa krajowego z prawodawstwem europejskim, gdyż Ukraina planuje rewizję zapisów Umowy Stowarzyszeniowej z UE.

„Ważnym akcentem była kwestia współpracy z partnerami międzynarodowymi” - dodała służba prasowa prezydenta.

Premier powiedział, że rząd pracuje nad wdrożeniem inicjatywy prezydenta w sprawie kredytu hipotecznego dla młodzieży na 7%.

Planowane jest również wprowadzenie nominalnych stypendiów dla studentów i nagród specjalnych.

„Gdy szliśmy na wybory, obiecaliśmy uprościć warunki prowadzenia biznesu, przystępne pożyczki i kredyty hipoteczne dla młodych rodzin, zwiększyć bezpieczeństwo materialne. Oczywiście pandemia koronawirusa wprowadziła zmiany i postawiła nowe i nieoczekiwane wyzwania, którymi należało się natychmiast zająć. Ale nie wolno nam zapominać o naszych obietnicach i o tym, czego ludzie od nas oczekują. W nowym roku musimy nadal dążyć do realizacji zapisów naszego programu, aby budować pomyślny kraj szczęśliwych ludzi” - powiedział Prezydent.

Przypomnijmy, Rada Najwyższa zbierze się na następną sesję 26 stycznia. 26-29 stycznia będzie pierwszym w nowym roku, ale ostatnim tygodniem plenarnym czwartej sesji parlamentu dziewiątej kadencji. Zgodnie z Konstytucją piąta sesja Rady Najwyższej IX kadencji ma rozpocząć się w pierwszy wtorek lutego - 2 lutego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-