Krawczuk wyjaśnił, kiedy będzie można mówić o spotkaniu „normandzkiej czwórki”

Krawczuk wyjaśnił, kiedy będzie można mówić o spotkaniu „normandzkiej czwórki”

Ukrinform
O możliwości zorganizowania szczytu liderów państw formatu normandzkiego można mówić na podstawie wyników spotkania ich doradców politycznych, które miało odbyć się 22 stycznia, ale zostało przełożone na 27 stycznia - powiedział o tym 22 stycznia szef ukraińskiej delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej, były prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk na antenie programu w stacji telewizyjnej „Dom”, donosi Ukrinform.

„Po tym spotkaniu będzie można powiedzieć, czy będą dalsze kroki do spotkania na szczycie. To znaczy do spotkania szefów państw i szefów rządów” - powiedział Krawczuk.

Według niego „te spotkania powinny stanowić podsumowanie tego, co zrobiliśmy w ciągu sześciu, prawie siedmiu lat. Kto to zrobił, a kto nie”.

Krawczuk mówił także o swoim spotkaniu z urzędującą przewodniczącą OBWE , szwedzką minister spraw zagranicznych Ann Linde.

„Podkreśliła, że Ukraina wywiązuje się z porozumień osiągniętych w Paryżu 9 grudnia 2019 r., a strona rosyjska i ORDLO ich nie wypełniają. Robią wszystko, co w ich mocy, aby zablokować, zatrzymać proces posuwania się do przodu” - powiedział Krawczuk.

Przypomnijmy, zaplanowane na 22 stycznia spotkanie doradców przywódców krajów normandzkich zostało przesunięte na 27 stycznia.

Wcześniej doradcy spotkali się w Berlinie 12 stycznia.

21 stycznia szef ukraińskiej delegacji do TGK Krawczuk zaproponował opracowanie jednego dokumentu zawierającego najlepsze propozycje doradców politycznych do zatwierdzenia przez liderów formatu normandzkiego.

Według niego „opracowanie jednolitego dokumentu, który zostanie przyjęty przez przywódców formatu normandzkiego, będzie główną wytyczną dla dalszych prac w TGK”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-