Zatrzymanie Nawalnego - Ukraina żąda od Rosji uwolnienia wszystkich więźniów politycznych

Zatrzymanie Nawalnego - Ukraina żąda od Rosji uwolnienia wszystkich więźniów politycznych

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy jest zaniepokojone zatrzymaniem rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i wzywa społeczność międzynarodową do bardziej zdecydowanych działań w celu potępienia represyjnych praktyk Rosji – napisano w komentarzu MSZ, donosi Ukrinform.

„ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy jest głęboko zaniepokojone zatrzymaniem rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Sytuację wokół Nawalnego traktujemy jako kontynuację haniebnej praktyki Kremla, polegającej na atakowaniu praw człowieka i ograniczaniu wolności słowa” - poinformowało MSZ.

Ministerstwo podkreśliło, że systematyczna praktyka Kremla polegająca na zatrzymywaniu i prześladowaniu polityków i osób publicznych, członków mniejszości narodowych i dziennikarzy jest sprzeczna z międzynarodowymi zobowiązaniami Rosji i odpowiednimi umowami dotyczącymi praw człowieka, których Federacja Rosyjska jest stroną.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy żąda od władz rosyjskich natychmiastowego uwolnienia wszystkich więźniów politycznych, w tym obywateli Ukrainy, którzy są nielegalnie przetrzymywani przez władze rosyjskie.

„Wzywamy również społeczność międzynarodową do podjęcia bardziej zdecydowanych działań w celu potępienia represyjnych praktyk władz rosyjskich” - dodało MSZ.

Przypomnijmy, Nawalny został zatrzymany 17 stycznia zaraz po przylocie do Moskwy z Berlina, gdzie był leczony i rehabilitowany po otruciu substancją „Nowiczok” pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-