Ukraina i Turcja w pełni uzgodniły umowę o zabezpieczeniu społecznym

Ukraina i Turcja w pełni uzgodniły umowę o zabezpieczeniu społecznym

Ukrinform
Po trzech dniach negocjacji delegacje ukraińska i turecka w pełni uzgodniły tekst projektu umowy o zabezpieczeniu społecznym między Ukrainą a Republiką Turcji - powiedział w komentarzu dla Ukrinformu szef ukraińskiej delegacji, wiceminister polityki społecznej Ukrainy Witalij Muzyczenko.

„Druga tura negocjacji ukraińsko-tureckich w sprawie umowy o zabezpieczeniu społecznym między naszymi krajami była owocna i konstruktywna. Efektem trzydniowej pracy była koordynacja tekstu projektu umowy o ubezpieczeniach społecznych, co z kolei daje nam możliwość podpisania tego ważnego dla obu krajów dokumentu”- powiedział Muzyczenko.

Według niego tekst projektu umowy został uzgodniony dzięki profesjonalnemu podejściu.

„Założyliśmy, że głównymi zadaniami stojącymi przed nami jest i pozostanie dobro obywateli, stworzenie dodatkowych gwarancji ich podstawowych praw, w tym prawa do emerytury i zabezpieczenia społecznego” - powiedział wiceminister polityki społecznej Ukrainy.

Kolejnym krokiem będzie przygotowanie dwustronnej umowy administracyjnej, która powinna zapewnić praktyczny mechanizm skutecznego wdrażania i stosowania postanowień przyszłej umowy o zabezpieczeniu społecznym między naszymi państwami. Strona ukraińska w najbliższym czasie przygotuje projekt takiej umowy i rozpocznie wspólne prace ze stroną turecką.

Przypomnijmy, 12-14 stycznia 2021 r. w Ankarze odbyła się druga tura negocjacji w sprawie zawarcia Umowy o zabezpieczeniu społecznym między Ukrainą a Republiką Turcji. Poprzedni etap rozmów odbył się w Ankarze w maju 2019 r., drugi miał odbyć się w Kijowie, ale ze względu na pandemię koronawirusa odbył się online.

Do 16 lipca ubiegłego roku zezwolenie na pobyt w Turcji otrzymało prawie 16,5 tys. Ukraińców, z których większość mieszka w Stambule, Antalyi i Ankarze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-