W przyszłym tygodniu doradcy w formacie „normandzkim

W przyszłym tygodniu doradcy w formacie „normandzkim" będą kontynuować negocjacje – Jermak

Ukrinform
Doradcy polityczni w „formacie normandzkim”, w skład którego wchodzą Ukraina, Francja, Niemcy i Rosja, będą kontynuować konsultacje w przyszłym tygodniu - poinformował szef BP Andrij Jermak po spotkaniu w Berlinie, donosi korespondent Ukrinform.

„Miejmy nadzieję, że w przyszłym tygodniu podejmiemy kilka kolejnych kroków… Przerwa będzie krótka” - powiedział Jermak.

Poinformował, że komunikacja doradców odbędzie się w piątek po południu w przyszłym tygodniu w formie wideokonferencji.

Podczas rozmów w stolicy Niemiec, które trwały nieco ponad 6 godzin, poruszono wiele kwestii. Jermak opisał je jako „trudny, ale konstruktywny i znaczący dialog”. Jednocześnie przyznał, że nie może mówić o żadnych umowach.

W szczególności omówiono realizację postanowień szczytu paryskiego, a także realizację postanowień Porozumień Mińskich. Wszystkie strony podkreśliły swoje zobowiązanie do kontynuowania zawieszenia broni.

Szef PO nie ujawnił szczegółów rozmów, zaznaczając, że „dialog trwa, dyskusja trwa”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-