Szef BP - Ukraina konsekwentnie broni swojej pozycji w „formacie normandzkim”

Szef BP - Ukraina konsekwentnie broni swojej pozycji w „formacie normandzkim”

wideo
Ukrinform
Ukraina konsekwentnie i wytrwale stoi przy swoich interesach narodowych i przy swoim stanowisku na wszystkich posiedzeniach w „formacie normandzkim” - powiedział szef BP Andrij Jermak, komentując wyniki rozmów w Berlinie 12 stycznia, donosi korespondent Ukrinform.

„Nasz cel pozostaje ten sam i jest on fundamentalny: stale i bardzo fundamentalnie bronimy interesów Ukrainy w zakresie zakończenia wojny” - powiedział Jermak.

Zauważył, że jak wielokrotnie powtarzał Prezydent i cały zespół, celem jest „zakończenie wojny, zwrot wszystkich naszych terytoriów, powrót wszystkich naszych ludzi”.

Szef BP jest absolutnie pewien, że odbędzie się szczyt przywódców „Czwórki Normandzkiej” . Nie powiedział jednak, kiedy to się stanie. Nie odniósł się też do wypowiedzi strony rosyjskiej, że nie ma podstaw do spotkania przywódców. „Nie mogę powiedzieć, kiedy - ale szczyt na pewno będzie. Przecież wszyscy zdają sobie sprawę, że tak naprawdę dzisiaj to przywódcy muszą położyć kres i uzgodnić podstawowe kwestie, do tego mają odpowiednie uprawnienia” - podkreślił Jermak.

Negocjacje, powiedział, trwają. Konsultacje mają się odbyć w przyszłym tygodniu w tym samym formacie, ale w formie wideokonferencji.

„Kiedy chodzi o wojnę, o życie naszego narodu, negocjacje nie mogą być łatwe” - powiedział Jermak, dodając, że władze będą w przejrzysty sposób informować media i opinię publiczną o ich postępach.

Były to piąte rozmowy doradców w Berlinie po szczycie w Paryżu w grudniu 2019 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-