Stanowisko Ukrainy wobec Naddniestrza pozostaje niezmienione – Zełenski

Stanowisko Ukrainy wobec Naddniestrza pozostaje niezmienione – Zełenski

Ukrinform
j Ukraina wspiera suwerenność i integralność terytorialną Mołdawii w jej granicach uznanych na arenie międzynarodowej.

Stanowisko w sprawie Naddniestrza pozostaje niezmienione - zapewnił prezydent Wołodymyr Zełenski w oświadczeniu po podpisaniu dokumentów bilateralnych z prezydent Mołdawii Maią Sandu - donosi korespondent Ukrinform.

Wydarzenie odbyło się bez udziału mediów i było transmitowane na żywo na stronie ukraińskiej głowy państwa na Facebooku.

„Dzisiaj rozmawialiśmy o sytuacji w regionie naddniestrzańskim w Mołdawii i wymieniliśmy poglądy na temat naszych dalszych kroków w sprawie Naddniestrza, w szczególności biorąc pod uwagę rolę mediatora Ukrainy w formacie „5 + 2”. Chciałbym raz jeszcze podkreślić, że stanowisko Ukrainy w sprawie osadnictwa naddniestrzańskiego pozostaje niezmienne: stanowczo wspieramy suwerenność i integralność terytorialną Republiki Mołdawii w jej uznanych na świecie granicach”- podkreślił Zełenski.

Przypomnijmy, Maia Sandu przebywa w Kijowie 12 stycznia. To jej pierwsza oficjalna wizyta, odkąd została wybrana na prezydenta Mołdawii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-