Zełenski przywitał Sandu w Pałacu Maryjskim

Zełenski przywitał Sandu w Pałacu Maryjskim

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z przebywającą na Ukrainie z oficjalną wizytą prezydent Republiki Mołdawii Maią Sandu.

Uroczysta ceremonia spotkania odbyła się na placu w pobliżu Pałacu Maryjskiego - donosi korespondent Ukrinform.

Wydarzenie było transmitowane przez Biuro Prezydenta Ukrainy na Facebooku.

Na początku uroczystości odegrano hymny obu krajów, po czym Zełenski i Sandu przeprowadzili wizytę w szeregach gwardii honorowej Ukrainy.

Sandu przywitała ukraińskich żołnierzy oficjalnym pozdrowieniem w Siłach Zbrojnych Ukrainy w języku ukraińskim: „Chwała Ukrainie!”.

Szefowie państw powitali również oficjalne delegacje obu krajów i udali się na rozmowy.

Później, jak podaje BP, na godz. 13:00 zaplanowano ceremonię podpisania ukraińsko-mołdawskich dokumentów bilateralnych, a oświadczenia Prezydentów na godz. 13.10.

Jednocześnie już wcześniej w Biuro Prezydenta poinformowano, że w związku z wprowadzeniem na Ukrainie wzmocnionej kwarantanny, oficjalne wydarzenia będą się odbywać bez udziału dziennikarzy.

Jak informowaliśmy, Maia Sandu przebywa w Kijowie 12 stycznia. To jej pierwsza oficjalna wizyta, odkąd została wybrana na prezydenta Mołdawii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-