Czubarow - Musimy zrobić wszystko, aby „Platforma Krymska” nie zakończyła się niepowodzeniem

Czubarow - Musimy zrobić wszystko, aby „Platforma Krymska” nie zakończyła się niepowodzeniem

Ukrinform
Przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich Refat Czubarow uważa, że po wynikach szczytu „Platformy Krymskiej”, który planowany jest na ten rok, należy zapowiedzieć konkretne kroki, które przyspieszą deokupację półwyspu.

Jak donosi Ukrinform, Czubarow powiedział to na antenie radia „Krym.Realii”.

„Oprócz oświadczeń, państwa te muszą podjąć konkretne kroki, aby wojska rosyjskie rzeczywiście opuściły Krym . „Musimy zrobić wszystko, aby „Platforma Krymska” odniosła sukces i nie zakończyła się niepowodzeniem” - podkreślił Czubarow.

Według niego państwa wspierające platformę powinny wspierać wzmocnienie sankcji wobec Rosji, w szczególności embargo na rosyjską energię.

„Rządy te również powinny zminimalizować wszelkie stosunki z Rosją, ponieważ ich działania zagrażają zarówno ich bezpieczeństwu, jak i ich narodom. Rozumiem, że jest to niezwykle trudne dla poszczególnych państw, że wiąże się to ze stratami gospodarczymi, ale musimy jakoś powstrzymać rozprzestrzeniające się po świecie rosyjskie zagrożenie” - powiedział szef Madżlisu.

Przypomnijmy, „Platforma Krymska” to nowy format konsultacyjno-koordynacyjny zainicjowany przez Ukrainę w celu zwiększenia skuteczności międzynarodowej odpowiedzi na okupację Krymu, odpowiedzi na rosnące wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, zwiększenia międzynarodowej presji na Rosję, zapobiegania dalszym naruszeniom praw człowieka i ochrony ofiar reżimu okupacyjnego. Głównym jej celem jest deokupacja Krymu i jego powrót na Ukrainę.

Platforma ma działać na kilku poziomach: szefowie państw i rządów; ministrowie spraw zagranicznych; w wymiarze współpracy międzyparlamentarnej; w formie sieci ekspertów.

Oficjalnie „Platforma Krymska” zostanie uruchomiona na inauguracyjnym szczycie zaplanowanym na 2021 rok w Kijowie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-