Przewodniczący Medżlisu złożył Ukraińcom życzenia świąteczne

Przewodniczący Medżlisu złożył Ukraińcom życzenia świąteczne

Ukrinform
Przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich Refat Czubarow złożył Ukraińcom życzenia świąteczne - życzył im zdrowia i pomyślności.

Życzenia w imieniu Medżlisu Czubarow zamieścił na swojej stronie na Facebooku.

„Drodzy Ukraińcy, drodzy współobywatele, świętujecie dziś Boże Narodzenie ! W imieniu Medżlisu Tatarów krymskich i sobie osobiście życzę każdemu z Was, każdej rodzinie radosnych Świąt, ciepła i komfortu w domu, szczęścia, zdrowia i dobrego samopoczucia” - napisał Czubarow.

Przewodniczący Medżlisu życzył sobie również, aby Ukraińcy nie tracili kontaktu z mieszkańcami okupowanego Krymu i wzmacniali wiarę o zjednoczeniu okupowanego półwyspu z Ukrainą.

„Będąc w kręgu swoich rodzin i krewnych w te święta, skontaktuj się ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi, którzy mieszkają na czasowo okupowanej Federacji Rosyjskiej Krymu, wzmocnijmy ich przekonanie, że rosyjska okupacja Krymu jest tymczasowa i wkrótce nadejdzie czas, kiedy wszyscy zjednoczymy się na Krymie pod flagą państwową Ukrainy i tatarską flagą krymską - jako symbol autonomii narodowo-terytorialnej Tatarów krymskich w ramach państwa ukraińskiego. Niech Wszechmogący obroni Ukrainę” - życzył Czubarow.

7 stycznia, chrześcijanie obrządku wschodniego obchodzą Boże Narodzenie.

Wczorajsze Boże Narodzenie jest uroczyście obchodzone przez kościoły, które używają kalendarza juliańskiego w swojej chronologii. W szczególności są to: Cerkiew Prawosławna Ukrainy, Jerozolima, Cerkiew rosyjska, serbska, gruzińska i ukraińska greckokatolicka.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-